Aktualności

1 września rolę centrum ekologiczno-kulturalnego stolicy przejął skwer obok Multimedialnego Parku Fontann. Śródmiejska przestrzeń zamieniła się w strefę edukacji i zabawy.

 

Impreza odbyła się w  godz. 11:30-16:30. Na stoisku Centrum UNEP/GRID-Warszawa na dzieci i dorosłych czekała moc atrakcji.

Miłośników wirtualnego świata zaprosiliśmy do zabawy w budowanie zielonego miasta marzeń w grze Ecocraft. Najmłodsi goście brali udział w eksperymentach, powiązanych z tematem wpływu zmian klimatu na życie w mieście.

Natomiast dorośli sprawdzali swoją wiedzę w zakresie wyzwań  klimatycznych miast. Goście odpowiadali na pytania z zakresu poprawy efektywności energetycznej budynków, roli zieleni w mieście czy metod redukcji emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Na Pikniku z Klimatem ogłosiliśmy  start warszawskiej edycji programu "Ciepło dla Miast".

 

O programie

Chcesz włączyć się w budowanie zielonego miasta? Wkrocz do świata Ecocraft – ekologicznego odpowiednika słynnej gry Minecraft© – i przedstaw swoją wizję eko-miasta przyszłości!

Ciepło dla Miast to program dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą żyć w zrównoważonym mieście, przyjaznym mieszkańcom, pełnym zieleni i innowacyjnych rozwiązań. Aby powstała taka przestrzeń, niezbędna jest współpraca wielu podmiotów i zaangażowanie wszystkich, młodszych i starszych, mieszkańców w kreowanie nowej wizji miasta.

Zostań liderem zmian na lepsze w swoim otoczeniu!

Do wspólnego działania ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW POZNANIA I WARSZAWY w każdym wieku.

Kontakt

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa | tel. +48 22 840 6664

© 2019 Centrum UNEP/GRID-Warszawa