Aktualności

W dniu 28 października 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury "Ochota" poznawaliśmy wyzwania ekologiczne, z jakimi zmaga się m.in. warszawska dzielnica Ochota. 

Uczniowie pięciu  szkół podstawowych z warszawskiej dzielnicy Ochota i Praga Północ wzięło udział w warsztatach na których dyskutowaliśmy o tym jak ochłodzić miejską przestrzeń i wprowadzić zmiany w mieście poprzez praktykę w wirtualnej przestrzeni gry Ecocraft.

Specjalnie na tę okazję odwiedziły nas 2 szkoły, które brały udział w pilotażowej edycji programu na Pradze Północ. W warsztatach brał również udział pan Aleksander Brzank z Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy, który odpowiadał na pytania uczestników.

Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Atmosfera warsztatów była o wiele lepsza niż ta na zewnątrz.  Liczymy, że wielu z uczestników dzisiejszego spotkania  zaprojektuje zielone fragmenty miast w Ecocraft. Już od 12 listopada przyjmujemy zgłoszenia do konkursu   

O programie

Chcesz włączyć się w budowanie zielonego miasta? Wkrocz do świata Ecocraft – ekologicznego odpowiednika słynnej gry Minecraft© – i przedstaw swoją wizję eko-miasta przyszłości!

Ciepło dla Miast to program dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą żyć w zrównoważonym mieście, przyjaznym mieszkańcom, pełnym zieleni i innowacyjnych rozwiązań. Aby powstała taka przestrzeń, niezbędna jest współpraca wielu podmiotów i zaangażowanie wszystkich, młodszych i starszych, mieszkańców w kreowanie nowej wizji miasta.

Zostań liderem zmian na lepsze w swoim otoczeniu!

Do wspólnego działania ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW POZNANIA I WARSZAWY w każdym wieku.

Kontakt

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa | tel. +48 22 840 6664

© 2019 Centrum UNEP/GRID-Warszawa