Aktualności

W dniach 16 i 17 października dzieci, młodzież i studenci wzięli udział w trzech warsztatach przygotowujących do zielonej transformacji trzech wybranych obszarów Poznania.  

W dniu 16 października 2019 roku odbyły się 2 warsztaty dla dzieci i młodzieży. Wydarzenia miały miejsce w dwóch szkołach podstawowych: SP nr 25 przy ulicy Prądzyńskiego 53, oraz SP nr 82 przy ulicy Krakowskiej 10 w Poznaniu.

W dniu 17 października 2019 roku odbyły się warsztaty przeznaczone dla studentów i organizacji pozarządowych. W warsztatach brali udział członkowie Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczestnicy wszystkich warsztatów otrzymali garść inspiracji na temat rozwiązań z Europy i świata, odpowiadających na współczesne wyzwania miast. Poznali także lepiej narzędzie i środowisko gry Ecocraft by przekształcać wybrane tereny miejskie na bardziej zielone, efektywne energetycznie i przyjazne mieszkańcom. Uczestnicy warsztatów pracowali na wirtualnych planszach rzeczywistych obszarów miasta wyznaczonych przez Urząd Miasta Poznania do zielonej transformacji tj. okolice szkół podstawowych  w których się odbyła część warsztatów (SP nr 25 i 82) oraz teren Starego ZOO.

Warsztaty były przygotowaniem do konkursu, który rozpocznie się w połowie listopada 2019 r.

O programie

Chcesz włączyć się w budowanie zielonego miasta? Wkrocz do świata Ecocraft – ekologicznego odpowiednika słynnej gry Minecraft© – i przedstaw swoją wizję eko-miasta przyszłości!

Ciepło dla Miast to program dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą żyć w zrównoważonym mieście, przyjaznym mieszkańcom, pełnym zieleni i innowacyjnych rozwiązań. Aby powstała taka przestrzeń, niezbędna jest współpraca wielu podmiotów i zaangażowanie wszystkich, młodszych i starszych, mieszkańców w kreowanie nowej wizji miasta.

Zostań liderem zmian na lepsze w swoim otoczeniu!

Do wspólnego działania ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW POZNANIA I WARSZAWY w każdym wieku.

Kontakt

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa | tel. +48 22 840 6664

© 2019 Centrum UNEP/GRID-Warszawa