Aktualności

Dziś młodzież z warszawskich szkół gościła w warszawskim Ratuszu na warsztatach z zielonej transformacji miasta przy użyciu narzędzia Minecraft na zielono. 

Skutki zmian klimatu to nie jest wymyślony problem. To problem realny i realne zagrożenie, które będzie narastać, dotykając kolejne pokolenia. Dlatego uczniowie Technikum Ogrodnicze w ZS nr 39 w Warszawie wzięli udział w spotkaniu „Centrum Warszawy w nowej, zielonej odsłonie”. W trakcie warsztatów, razem z ekspertami Centrum UNEP/GRID-Warszawa, pochylili się nad fragmentem centrum, aby wspólnie zaprojektować jego nową, zieloną, efektywną energetycznie i przyjazną mieszkańcom odsłonę.

Honorowymi gośćmi warsztatów będą Pani Renata Kaznowska, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy  oraz Pan Marcin Morawski - Dyrektor Biura Ochrony Powietrza oraz Polityki Klimatycznej  Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Warsztaty zostały zrealizowane we współpracy z Biurem Ochrony Powietrza oraz Polityki Klimatycznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

O programie

Chcesz włączyć się w budowanie zielonego miasta? Wkrocz do świata Ecocraft – ekologicznego odpowiednika słynnej gry Minecraft© – i przedstaw swoją wizję eko-miasta przyszłości!

Ciepło dla Miast to program dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą żyć w zrównoważonym mieście, przyjaznym mieszkańcom, pełnym zieleni i innowacyjnych rozwiązań. Aby powstała taka przestrzeń, niezbędna jest współpraca wielu podmiotów i zaangażowanie wszystkich, młodszych i starszych, mieszkańców w kreowanie nowej wizji miasta.

Zostań liderem zmian na lepsze w swoim otoczeniu!

Do wspólnego działania ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW POZNANIA I WARSZAWY w każdym wieku.

Kontakt

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa | tel. +48 22 840 6664

© 2019 Centrum UNEP/GRID-Warszawa